امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی

 

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که به مسافرتی چند روزه رفته باشید. یا ممکن است گاهی لوازم مهمی را با خود داشته باشید که امنیت آن ها برایتان خیلی مهم است. برای این مسافرت های نسبتا طولانی مدت، یا برای حمل لوازم با اهمیت و موارد مشابه بسیار زیادی، نیاز به بعضی لوازم و وسایل دارید اما همانطور که میدانید یکی از مهمترین آن ها یک چمدان یا ساک است که یک قفل امن و مطمئن داشته باشد. پس اگر نیاز به یک کیف دستی یا چمدان قفل دار و با اطمینان هستید، با کرمان دلسی همراه باشید.

 

برای خرید یک قفل چمدان مطمئن برای کیف دلسی خود می توانید ب هصفحه زیر مراجعه کنید:

قفل کابلی کامپیوتر دلسی 

 

در این مقاله میخواهیم به چند سوال اساسی در مورد ساک های قفل دار از جمله ساک های قفل دار دلسی پاسخ دهیم. مهم ترین سوال هایی که در این رابطه برای هر کسی پیش می آید شاید سوال های زیر باشند:

 

 1. نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی چگونه است؟ چه طور میتوانم ساک خود را باز کنم؟
 2. انواع قفل چمدان چیست؟ چگونه میتوانم قفل تنظیم شده روی ساک خود را تغییر دهم؟
 3. من رمز خود را فراموش کرده ام. روش باز کردن قفل رمزدار چگونه است؟
 4. قفل ترکیبی TSA با یک جاقفل امنیتی چیست؟ در چه مواردی راهی جز شکستن قفل رمزدار نیست؟

 

 

نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی چگونه است؟

نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی:

فرض کنید که ساک مورد نظر خود را خریداری کرده اید و به سمت خانه حرکت میکنید. بعد از رسیدن، آیا باز کردن آن سخت است؟! نگران نباشید. آن کیف قفل نیست تمام آن چه که شما باید انجام بدهید این است که یک دکمه کوچک که در کنار قفل قرار دارد را فشار دهید. اگر یک فلش مانند شکل زیر در قفل دیدید، دکمه را در راستای جهت نشان داده شده با آن فلش فشار دهید. حالا شما به راحتی میتوانید کیف خود را باز کنید.

 

نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی | دلسی کرمان

قفل TSA ثابت دکمه ای دلسی:

در بعضی موارد قفل کیف شما به صورت یک نقطه ای یا دو نقطه ای است. اگر قفل کیف شما یک نقطه ای باشد مانند راهنمای قسمت قبل عمل کنید. اما در مواردی که قفل کیف به صورت دوگانه تعبیه شده است، به جهت های نشان داده شده با فلش ها دقت کنید که روی دکمه قرار دارند. اگر شما دکمه را در یکی از جهت های نشان داده شده فشار دهید، قفل یک سمت از کیف باز خواهد شد و سپس اگر دکمه را در جهت دیگر نیز فشار دهید، قفل سمت دیگر باز خواهد شد.

 

قفل TSA ثابت دکمه ای دلسی | کرمان دلسی

 

در مواردی که چمدان یا کیف شما دارای قفل های “بلفورت” است، قفل را به راحتی با فشار دادن دکمه و سپس کج کردن آن به سمت چنگک ها انجام دهید. این کار را برای باز کردن هر کدام از سه نقطه مربوطه باید انجام دهید.

 

 

قفل TSA دکمه ای چمدان دلسی | دلسی کرمان

 

انواع قفل چمدان چیست؟

برای اینکه با نحوه باز کردن قفل چمدان دلسی بیشتر آشنا شوید، در ابنتدا باید با انواع قفل چمدان دلسی آشنا شوید. قفل های چمدان ها خصوصا قفل های TSA ثابت دکمه ای که از مهمترینِ آن ها هستند انواع مختلفی دارند که برای باز کردن هر کدام از آن ها باید قسمت مربوط به دستورالعمل همان را مطالعه کنید.

 

نوع اول :

قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر رمز قفل چمدان TSA آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. ابتدا قفل را با کد پیش فرض که همان ۰-۰-۰ است باز کنید.
 2. با یک مداد یا یک جسم نوک تیز دکمه های ریست (A) را که در کنار قفل تعبیه شده است و در شکل نشان داده شده است، به صورت محکم و تا انتها فشار دهید. در این صورت آن ها به همین حالت باقی خواهند ماند.
 3. کد مورد نظر خود را (مثلا ۸-۸-۸ ) به وسیله چرخاندن چرخدنده ها وارد کنید.
 4. دکمه B را فشار دهید. در این حالت دکمه های A به حالت اصلی خود برگشته و رمز تغییر داده شده اعمال میشود.

 

نوع اول قفل چمدان دلسی | دلسی کرمان

 

حالا کد جدید شما فعال شده است. رمز آن را در یک جای مطمئن نوشته و آن را نگهداری کنید تا اگر زمانی رمز را فراموش کردید بتوانید آن را دوباره پیدا کنید.

اگر نیاز داشتید که رمز را دوبار تغییر دهید مراحل ۲ تا ۴ را مجددا تکرار کنید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

 

نوع دوم:

در این جا نیز قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر دادن رمز آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. قفل را با رمز کارخانه که همان ۰-۰-۰ است باز کنید.
 2. با یک مداد یا جسم نوک تیز، دکمه A را تا حدی فشار دهید که یک صدای کلیک به گوشتان برسد. در این حالت دکمه A در حالت تنظیم قفل ثابت خواهد ماند. بگذارید این دکمه در همین حالت فشرده بماند.
 3. رمز جدید و دلخواه خود را به وسیله چرخاندن چرخدنده ها وارد کنید (مثلا ۶-۶-۶)
 4. دکمه B را فشار دهید. با انجام این کار دکمه A به حالت قبلی خود برمیگردد.

 

قفل چمدان دلسی | دلسی کرمان

 

کد مورد نظر شما اکنون اعمال شده است. آن را در یک جای مطمئن یادداشت کنید تا اگر زمانی رمز آن را فراموش کردید، بتوانید دوباره رمز را به یاد بیاورید. برای تغییر مجدد رمز نیز باید مراحل ۲ تا ۴ را مجددا انجام دهید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

نوع سوم:

در حالت سوم نیز قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر دادن رمز آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. قفل را با وارد کردن رمز پیش فرض آن (۰-۰-۰) باز کنید.
 2. دکمه A را محکم فشار دهید و آن را با دست خود به همین صورت نگه دارید.
 3. کد امنیتی مورد نظر خود را به وسیله چرخاندن چرخدنده ها (مثلا با ست کردن عدد ۹-۹-۹ ) وارد کنید.

قفل چمدان های دلسی | دلسی کرمان

 

کد شما تغییر کرد! مانند همه موارد قبلی رمز خود را در جایی مطمئن یادداشت کرده و نگهداری کنید تا در صورت فراموش کردن رمز کیف، بتوانید آن را دوباره باز کنید. واضح است که در این جا هم برای تغییر دادن مجدد کد باید مراحل ۲ و ۳ را دوباره تکرار کنید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

نوع چهارم:

قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر دادن رمز آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. قفل را با وارد کردن رمز پیش فرض آن (۰-۰-۰) باز کنید.
 2. دکمه A که در پشت قفل قرار دارد را از وضعیت “OFF” به وضعیت “SET” تغییر دهید.
 3. کد امنیتی مورد نظر خود را به وسیله چرخاندن چرخدنده ها (مثلا با ست کردن عدد ۹-۹-۹ ) وارد کنید.
 4. دکمه A را مجددا از حالت “SET” به حالت “OFF” تغیر دهید.

 

انواع قفل های چمدان دلسی | کرمان دلسی

 

اکنون کد امنیتی شما تغییر کرده است. آن را در جایی امن یادداشت کرده و نگه دارید تا در صورت فراموشی رمز در آینده، بتوانید قفل کیف را با خواندن آن باز کنید. در صورتی که خواستید رمز را دوباره تغییر دهید، مراحل ۲ تا ۴ را از نو انجام دهید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

نوع پنجم:

قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر دادن رمز آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. قفل را به راحتی با فشار دادن دکمه A باز کنید.
 2. روی کیف را به سمت پایین قرار دهید.
 3. گیره قفل را کمی به بالا حرکت دهید و آن را بین حالت باز و بسته نگه دارید.
 4. اهرم قرمز رنگ را ۹۰ درجه به صورت عمودی بالا بیاورید و آن را با انگشت خود در همان حالت نگه دارید.
 5. ترکیب رمز خود را وارد کنید.
 6. اهرم قرمز رنگ را به جای اول خود برگردانید.

 

نحوه قفل کردن چمدان دلسی | دلسی کرمان

 

کد امنیتی شما اکنون اعمال شده است! سعی کنید ان را فراموش نکنید اما میتوانید آن را در جایی امن بنویسید و نگه دارید تا در صورت فراموش کردن رمز، بتوانید مجددا آن را پیدا کنید. برای تغییر دادن رمز در دفعات آینده، مراحل ۲ تا ۶ را باید دوباره تکرار کنید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

نوع ششم:

قفل TSA ترکیبی شما به صورت پیش فرض و در هنگامی که ساک را خریداری کرده اید، با رمز ۰-۰-۰ باز خواهد شد. برای تغییر دادن رمز آن باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. مانند شکل زیر گیره را بچرخانید تا جایی که بتوانید محفظه زیر آن را ببینید.
 2. درون محفظه، در پشت قفل، کاور را حرکت دهید تا اهرم کوچک نمایان شود. این اهرم به صورت پیش فرض در موقعیت A قرار داده شده است. آن را مانند دستورالعمل، در موقعیت B قرار دهید.
 3. رمز امنیتی خود را به وسیله چرخدنده ها وارد کنید. (به عنوان مثال آن را روی عدد ۲-۲-۲ قرار دهید.)
 4. اهرم کوچک را دوباره به موقعیت A برگردانید و سپس کاور را نیز به جای اصلی خود برگردانید.

 

قفل چمدان دلسی از نوع ششم | دلسی کرمان

 

رمز شما با موفقیت تغییر خواهد کرد. بهتر است آن را در جایی مطمئن نوشته و نگه دارید تا اگر رمز را فراموش کردید بتوانید دوباره آن را پیدا کنید. برای تغییر دادن دوباره رمز در آینده، مراحل ۲ تا ۴ را مجددا تکرار کنید.

اگر در این باره سوال یا مشکلی داشتید، با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از ما بپرسید.

 

 

 1. من رمز خود را فراموش کرده ام. روش باز کردن قفل رمزدار چگونه است؟

ما به شما توصیه میکنیم که به نزدیکترین مرکز خدمات و تعمیر مربوطه بروید تا بتوانید دوباره کیف خود را باز کنید. در حالت دیگر شما میتوانید به فروشگاهی که کیف را از آن خریداری کرده اید مراجعه کنید تا آن را برای شما باز کنند. در هر دو صورت به یاد داشته باشید که باید رسید (فاکتور) و گارانتی کیف خود را به همراه داشته باشید. شما میتوانید از طریق سایت هم از نمایندگی های دلسی در شهر خود راهنمایی بگیرید.

 

 1. قفل ترکیبی TSA با یک جاقفل امنیتی چیست؟

یک TSA (Transportation Security Administration) قفل ترکیبی به شما این اجازه را میدهد که کیف یا ساک خود را قفل کنید و برای مسافرت ها از اطمینان زیادی برخوردار باشید که کیفتان در طول سفر توسط شخص دیگری باز نشده است یا محتویات آن برداشته یا دستکاری نشده است و یا آسیبی به آن وارد نشده است.

جاقفل این کیف ها به گونه ای طراحی شده است که در صورت لزوم فقط برای مسئولین امنیتی قابل باز شدن است و دیگران نمیتوانند آن را باز کرده یا به محتویات درون آن آسیب بزنند.

برای اینکه بفهمیم کیف دستی یا چمدان ما دارای قفل TSA است یا نه ابتدا به خود قفل نگاه کنید. قفل های TSA یک لوگوی لوزی شکل قرمز رنگ کوچک بر روی خود دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع چمدان ها، میتوانید با سایت های فروش مربوط به شهر یا استان خود در ارتباط باشید.

 

اگر رمز کیف خود را فراموش کردم باید چکار کنم؟

اگر چه این نوع قفل ها دارای امنیت بسیار بالایی هستند و به جز خود شما فقط مامورین امنیتی میتوانند آن ها را باز کنند (آن هم در مواقع لزوم و اضطرار) اما اگر به هر دلیلی رمز خود را فراموش کرده اید، نگران نباشید. هنوز هم راهی برای حل مشکل وجود دارد. البته اگر بدانید چگونه.

این قفل ها دارای یک شاه کلید (یا به عبارتی Master Key) هستند که ماموران امنیتی میتوانند آن ها را باز کنند و محتویات درون آن ها را ببینند. اما شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که اگر با دستگاه های x-ray میتوان محتویات داخل کیف ها را تا حدودی فهمید پس چرا مامورین امنیتی گاهی آن ها را باز میکنند. علت این است که برخی اوقات محتویات داخل کیف سنگین تر از چیزی هست که در ابتدا به نظر میرسد یا گاهی اوقات جسم مشکوکی ممکن است در درون کیف به وسیله دستگاه x-ray تشخیص داده شود.

اگر کیف به هر دلیلی قرار باشد که باز شود، مامور بعد از باز کردن آن یک اعلام در مورد این قضیه خواهد گذاشت تا به اطلاع صاحب آن برسد. اگر باز هم قفل قابل باز شدن نباشد احتمالا به مشکل خواهیم خورد! در اینگونه موارد مامور محدوده قفل را میبرد و اگر باز هم ممکن نباشد ممکن است کل کیف را برش دهد. برای اجتناب از این گونه مشکلات، از قفل های TSA معتبر استفاده کنید.

admin
ارسال دیدگاه